لوله کاروگیت - لوله فاضلابی

جهت ورود کلیک فرمایید


توضیحاتی از استفاده HDPE در محصولات کاروگیت

لوله کاروگیت فاضلابی | لوله کاروگیت دو جداره | لوله کاروگیت

نحوه تولید لوله های فاضلابی | لوله کاروگیت

HDPE یک ماده چند منظوره است و بدلیل خواص فیزیکی منحصر بفرد قابل استفاده در تاسیسات زیرزمینی می باشد. لوله های HDPE دارای وزن سبک بوده و حمل نقل و نصب آنها آسان و کم هزینه است. HDPE  شکننده نیست و بنابراین حساسیت  خاصی در مقابل سوراخ شدن  ناشی از حمل و نصب ندارد. بعد از تولید لوله، بدلیل دارا بودن سطح صاف، در مقابل خوردگی، سایش و خوردگی شیمیایی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. سطح صاف باعث ایجاد خواص جریان بی نظیر می گردد. لوله های HDPE از نظر ساختمانی محکم و قادر به تحمل بارگذاری زیادی هستند.

HDPE در مقابل فشار مقاوم است. این خاصیت باعث ایجاد مزیتهای بسیار زیاد آن جهت استفاده در سازه های زیرزمینی می گردد. به محض وارد شدن فشار، لوله HDPE آن را به خاک دور و بر خودش منتقل می کند. این خاصیت به لوله اجازه می دهد که فشار نقطه ای وارده را منتقل نماید. تحمل فشار ممکن است به مرور زمان  باعث تغییر شکل لوله و تطابق با شرایط بار وارده گردد. این تغییر شکل باعث استحکام ساختمانی در طول زمان می گردد.

کاروگیت بهترین ساختار جهت انتقال ثقلی جریان و یا جریان با ارتفاع کم می باشد.

سازندگان مختلف بر حسب شکل لوله و شرایط پروژه، روشهای مختلف اتصال لوله ها را پیشنهاد می دهند. کوپلرها همراه یا بدون واشر، دور لوله پیچیده شده و با حفاظ پلاستیکی محکم می شوند. برای جریان ثقلی، آب بندی کم فشار کفایت می کند و تجربه ای در زمینه چکه کردن گزارش نشده است. اتصالات تحت فشار 10.8 یا 5 psi  مطابق استاندارد ASTMD 3212  تست می شوند.
هرچند استفاده از HDPE کاروگیت شده متنوع است ولی بیشترین استفاده آن در جریانهای ثقلی منابع آبی می باشد.


مشخصات

  • منبع: http://naabzist.persianblog.ir/post/60
  • کلمات کلیدی: لوله ,کاروگیت ,hdpe ,فشار ,استفاده ,جریان ,لوله کاروگیت ,باعث ایجاد ,باشد لوله ,کاروگیت لوله
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای